Naše výroba a používané materiály

Naše produkty pro Vás vyrábíme na velkoformátovém tiskovém stroji Mutoh 1304 s vysokým rozlišením tisku, pro tisk používáme eco-solventní barvy. Náš tisk je ekologický a zdravotně nezávadný.

Fotoobrazy

Pro fotoobrazy používáme:

  • textilní matné umělecké plátno CANVAS s plošnou hmotností 380 g/m2. Jedná se o pevné, tuhé plátno vyrobené ze směsi polyesteru a bavlny, které je přímo určeno pro umělecké reprodukce.
  • PVC lesklé pátno s plošnou hmotností 270 g/m2. Jedná se o pevné, ale poddajné plátno z polyesteru, na kterém barvy fotografií dokáží zazářit.

 

Z důvodu delší životnosti můžeme plátno opatřit laminací (pouze matný typ plátna). Laminace ochrání obraz před drobnými oděrkami a zabrání „olupování“ barvy.

Pro vypnutí plátna používáme kvalitní smrkový rám, plátno k němu upevňujeme několika sponkami pomocí sponkovačky.

Fototapety

Fototapeta je materiál se strukturovaným povrchem připomínajícím velmi jemnou interiérovou omítku, ale přesto umožňuje kvalitní a odolný potisk s brilantními barvami a velkým rozlišením.

Papírový podklad zajišťuje možnost aplikace klasickým tapetováním s použitím lepidla na tapety. Povrch fototapety je velmi odolný proti otěru i vyblednutí. Lze objednat už od rozměru 80x80cm až do velikosti mnoha metrů. Větší tapety dodáváme standardně ve vertikálních pruzích po 62 cm pro snadnější tapetování. Materiály jsou přírodní a zdravotně nezávadné. Plošná hmotnost tapety je 300 g/m2.

Reklamní bannery

Měkký, ale pevný banner s plošnou hmotností 510 g/m2 má matný hladký povrch s vysokou bělostí. Jedná se o flexibilní litý indoor a outdoor PVC materiál, odolný vůči vlivům počasí a UV záření. Standardní světlostálost barev je minimálně 5 let.

Kusový banner opatříme pro snadnější aplikaci kovovými očky s průměrem 10 mm po celém obvodu banneru. Očka standardně aplikujeme očkovacím lisem po cca 30-40 cm.  

Nažehlovací folie na textil

Pro výrobu nažehlovaček používáme matné folie řady MultiFlex-Jet. Vyrobíme Vám je jen samotné, a nebo aplikujeme přímo na vybraný textil za použití středního tlaku a teplot v rozmezí 160 -175 °C po dobu 10-17 sekund.

V případě, že si objednáte pouze potištěnou nažehlovací folii, doporučujeme při její aplikaci dodržet níže uvedená pravidla. Folii aplikujte pouze na bavlněné a polyesterové materiály bez příměsy elastanu, aby nedocházelo k popraskání folie (poměr přidaného elastanu by neměl být větší než 5 %).

Aplikace folie určené na světlý textil - (průhledná folie)

Nažehlovačka je na folii natištěna zrcadlově a aplikuje se přímo potištěnou stranou na textil. Na rovném a tvrdém podkladu narovnejte textil, vyberte místo pro aplikaci a přiložte potištěnou stranou dolů. Poté folii zažehlete na cca 160 °C (odpovídá zhruba stupni „2“ na žehličce), po dobu cca 20 sekund. Lepidlo se pod touto teplotou aktivuje. Po lehkém vychladnutí přenosovou folii (tvrdý papír) odstraňte. Nenechávejte nažehlovačku s přenosovou folií úplně vychladnout. Po aplikaci nažehlovačky perte textil maximálně při 60 °C (dle údaje výrobce) a nejdříve 24 hodin po aplikaci.

Aplikace folie určené na tmavý i světlý textil - (bílá folie)

Nažehlovačka je na folii natištěna z lícové strany, před aplikací je tedy nutné odstranit spodní folii (tvrdý papír). Na rovném a tvrdém podkladu narovnejte textil, vyberte místo pro aplikaci a přiložte nažehlovačku bez spodního papíru potištěnou stranou nahoru. Přeložte nažehlovačku silikonovou folií nebo pečícím papírem a zažehlete na cca 160 °C (odpovídá zhruba stupni „2“ na žehličce), po dobu cca 20 sekund. Doporučujeme průběžně zažehlení kontrolovat a délku i teplotu přizpůsobit stavu. Po aplikaci nažehlovačky perte textil maximálně při 60 °C (přizpůsobte informaci výrobce textilu) a nejdříve 24 hodin po aplikaci.

Žehlete z rubové strany textilu!